Odkazy k mé práci z dobrovolnik.cz

05.10.2017

Nabízím vám několik článků o jednom z největších dobrovolnických projektů v sociální oblasti a o neziskovce, kterou jsem 16 let řídil.

Jak jsem si zasloužila Okamžik a k dobru přišla

Publikováno 31. 3. 2011 ' Hestia

Po přečtení článku Mirka Michálka "Dobrý den, mohu vám nějak pomoci" na portálu Dobrovolník, jsem se rozhodla - poprvé v životě - napsat pár řádků ke zveřejnění, ráda bych se totiž podělila se svými zkušenostmi s dobrovolnictvím, které jsem získala ve sdružení Okamžik.

https://www.dobrovolnik.cz/pribehy-dobrovolniku/jak-jsem-si-zaslouzila-okamzik-k-dobru-prisla

Dobrý den, mohu vám nějak pomoci?

Publikováno 28. 2. 2011 ' Hestia

...ptá se mě mladý ženský hlas. "No, to víte, že jo. Tohle nástupiště metra je fakt hrozný. Úzké nástupiště bez vodicí linie, zvukového majáku a sloupů, hluk z projíždějících vlaků se tluče ode zdi ke zdi jak v akváriu, takže zvuky k zorientování nijak nenapomáhají, a já teď mám projít přes celé nástupiště tak trochu jako akrobat se zavázanýma očima přes lávku nad propastí - nebo si aspoň dnes tak s bílou holí připadám.

https://www.dobrovolnik.cz/pribehy-dobrovolniku/dobry-den-mohu-vam-nejak-pomoci

Někdy se divím, že to ještě jde

Publikováno 12. 6. 2012 ' Hestia

Miroslav Michálek z občanského sdružení Okamžik napsal a vydal utěšenou řadu sbírek humorně i satiricky laděné poezie, mimo dalších taky V hlavě čtyři roztoči, Vrazit nervy do konzervy, Naprostá ztráta soudnosti, Ten můj anděl poněkud se zarděl a O ničem a o všem... Rozmarně laškuje s češtinou, nezřídka umí být i řádně kousavý jako třeba ve verších Tohle je náš manifest: / Chceme 'many' a to fest! / Ostatní jde všechno stranou / Sbohem lidstvo! / Kdepak nashledanou...

JAN NOUZA Převzato: www.pecujdoma.cz

https://www.dobrovolnik.cz/z-dobrovolnictvi-aktualne/nekdy-se-divim-ze-jeste-jde

Nahlédnutí do historie jednoho dobrovolnického projektu

Publikováno 6. 9. 2013 ' Hestia

Následující text vznikl malou úpravou části z interní metodiky Dobrovolnického centra pomoci nevidomým a slabozrakým sdružení Okamžik, kde jsem pracoval jako ředitel. Proč máme v metodice i něco o "historii", můžete v ní načerpat informace nebo inspiraci pro vás a může mít vývoj v jedné organizaci nějaký širší kontext z hlediska vývoje dobrovolnictví? Máte-li zájem, čtěte dál z naší metodiky.

https://www.dobrovolnik.cz/z-dobrovolnictvi-aktualne/nahlednuti-do-historie-jednoho-dobrovolnickeho-projektu


Vytvořte si webové stránky zdarma!